|
ثبت نام
ضرورت تمرکز بر توسعه بنیان‌های اقتصادی وقف PDF Print نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر سایت   
شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴

عبدالمجید شیخی

عبدالمجید شیخی، استاد اقتصاد دانشگاه‌ تهران، با بیان اینکه امروز باید منابع قرض‌الحسنه‌ای در اختیار وقف قرار گیرد، بر ضرورت تمرکز بر توسعه بنیان‌های اقتصادی وقف تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمجید شیخی درباره لزوم فرهنگ‌سازی وقف در جامعه اظهار کرد: امروز فضای مجازی میدان مانور بخش عمده‌ای از جامعه است و در این بخش، عمدتاً جوانان نخبه هستند که از متوسط جامعه به لحاظ فعالیت در ابعاد مختلف بالاترند.

وی تصریح کرد: فضای مجازی بهترین فرصت برای تبلیغ، هدایت و تولید اطلاعات و ایجاد تشکل‌های دانش‌بنیان در حوزه اقتصادی و ترویج و تشویق جامعه به منظور هدایت به سمت فعالیت‌های ارزشی مانند وقف است.

شیخی با تأکید بر اینکه گستره فضای مجازی زمینه خوبی جهت تشویق مردم برای حرکت پررنگ‌تر به سمت مقوله وقف است، اضافه کرد: تأثیرات وقف باید به جامعه معرفی شود و اثرات آن شفاف‌سازی شود.

این کارشناس با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه باید روی توسعه بنیان‌های اقتصادی وقف تمرکز کند.

شیخی با بیان اینکه اماکن وقفی باید درآمدزایی بهینه کنند، اضافه کرد: نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه تأثیرات بسزایی در کاهش فاصله طبقاتی، رفع تنگناها و تقویت اقتصاد خانواده‌های فقیر و درنهایت ترویج ارزش‌ها دارد که به این ابعاد وقف باید توجه بیشتری شود.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه ابزارهای مالی و پولی جدید باید در حوزه وقف تعریف شود، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا از این طریق منابع بیشتری با مشارکت وسیع‌تر مردم در جریان وقف در جامعه جذب شود.

آخرین به روز رسانی در شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
 

عضویت در کانال رسمی انجمن

 

کانال رسمی تلگرامی     -     تالار گفتگوی ازاد

جهت عضویت در کانال تلگرامی انجمن جهت اطلاع از بروز رسانی سایت و دریافت مطالب اعضاء انجمن از طریق تلگرام بر روی تصویر کلیک نمایید.