ماموريت انجمن

ماموريت انجمن

بیانیه مأموریت انجمن علمی اسلام و پیشرفت

انجمن علمی اسلام و پیشرفت با اتکال به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار مأموريت اصلي خود را افزايش و ارتقاء سطح پيشرفت علمي و اسلامي كشور عزيزمان ميداند و در اين راستا به توليد كتب ،‌ نشريات ،‌ مقالات ،‌ فصلنامه ها و ساير فعاليت هاي علمي ،‌پژوهشي و تحقيقاتي و برگزاري دوره هاي آموزشي ،‌سمينارها ،‌همايش ها و سخنراني ها جهت اعضاي انجمن ،‌ دانشجويان ،‌ اساتيد ،‌ پژوهشگران ،‌ محققان ،‌ طلاب ،‌روحانيون و همچنين شركت ها ،‌موسسات و سازمان هاي دولتي و غير دولتي در سطح ملي و بين المللي با بكارگيري جديدترين تكنولوژي و ابزارهاي ارتباطي و حداكثر سازي بهره وري در استفاده از منابع در اختيار در جهت شناخت و پياده سازي فرهنگ غني اسلامي ضمن حفظ ارزش ها ،‌باورها و تصورات مردم با مشاركت تمامي اعضاي انجمن به عنوان شايستگي ممتاز آن و افزايش سطح دانش و توان اعضا مي پردازد.


اجزا مأموریت انجمن علمی اسلام و پیشرفت

 

توليدات ، ‌محصولات و خدمات : توليدات ،‌محصولات و خدمات اين انجمن در سطح ملي و بين المللي عبارتند از :

كتب ،‌نشريات ، ‌مقالات ،‌ فصلنامه ،‌ پايان نامه ،‌ فرهنگ نامه و لغت نامه ،‌ فعاليت هاي پ‍ژوهشي  و تحقيقاتي ، ‌دوره هاي آموزشي ، نرم افزار ،‌ سايت ،‌ وبلاگ ،‌ اسلايدنمايشي ،‌سمينار ، ‌كنفرانس ، ‌سخنراني ، گردهم آيي ،‌‌ بزرگداشت ، نكوداشت ، نمايشگاه و ساير توليدات و خدمات علمي ديگر.


مخاطبين و مشتريان: مخاطبان و مشتريان اين انجمن در سطح ملي و بين المللي عبارتند از:

دانشجويان، اساتيد،‌ پژوهشگران و محققان،‌ طلاب و روحانيون ، شركت ها و سازمان هاي دولتي و خصوصي،‌ دولت‌ها،‌ موسسات علمي و پژوهشي،‌ انجمن هاي علمي و صنفي،‌ كارخانجات و صنايع مختلف ، ‌شهرداري‌ها ، ارگان هاي نظامي و ساير نيازمندان به فعاليت هاي علمي ،‌ تحقيقاتي و پژوهشي.


حوزه ها و محدوده ي جغرافيايي فعاليت : حوزه ها و محدوده ي جغرافيايي فعاليت اين انجمن عبارت است از :

حوزه فعاليت اين انجمن در تمامي زمينه هاي مرتبط با اسلام و پيشرفت در حيطه مديريت ،‌ اقتصاد ،‌ فرهنگ ، علوم اجتماعي ،‌علوم اسلامي ،‌علوم سياسي ،‌فلسفه و منطق ،‌روانشناسي ،‌ ادبيات ،‌حقوق و ساير مباحث زير مجموعه علوم انساني درسطح ملي و بين المللي .


ابزار و فناوري : ابزار و فناوري هاي مورد استفاده انجمن :

انجمن علمي اسلام و پيشرفت ضمن استفاده از ابزار مرسوم ارائه آثار علمي به صورت فيزيكي در قالب كتاب ،‌مقاله و … از فضاي مجازي ،‌ تكنولوژي و ابزار روز دنيا نيز در تهيه ،‌ تدوين و ارائه آثار علمي ،‌ پژوهشي و تحقيقاتي خود استفاده نموده و بهره برداري كامل مي نمايد.


توجه به بقاء رشد و مفيد بودن : انجمن براي رشد حفظ و بقاء و همچنين رشد ،‌ مفيد بودن و سودآوري به موارد ذيل توجه دائم دارد:

ایجاد فرهنگ یادگیری ؛ آموزش اعضا ؛ استفاده از تکنولوژی روز دنیا ؛ افزایش بهره وري در تولید محصولات علمي؛ ارتقاء سطح کمی و کیفی محصولات و خدمات علمي ؛ رعایت استانداردهای ملي و جهانی ؛ استفاده بهينه از زمان و امكانات ؛ تأمین رضایت ذی نفعان ، مخاطبين و مشتريان انجمن ؛ ارایه محصولات و خدمات جدید ؛ جلب اعتماد مشتريان جهت دريافت پروژه ها ؛ حضور فعال در سطح منطقه اي و جهانی ؛ استفاده كامل از قابليت‌ها و توانايي هاي علمي ،‌ ارتباطي ، فكري و اجرايي اعضاي انجمن ؛ و …  .


فلسفه وجودی انجمن : فلسفه وجودي اين انجمن شناخت و پياده سازي فرهنگ غني اسلامي در سطح منطقه و بين المللي و همچنين افزايش و ارتقاء سطح علمي و پيشرفت كشور اسلامي عزيزمان ايران به والاترين درجه در سطح كشورهاي جهان مي باشد.


شايستگي ممتاز : بهره مندي از اعضاي متعهد و متخصص با سابقه علمي و كاري درخشان و توانايي هاي بالا و داراي مسئوليت هاي اجرايي در سطوح مختلف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ،‌ از جمله ويژگي هاي برجسته و متمايز كننده اين انجمن با ساير انجمن هاي مشابه مي باشد .


توجه به تصور مرم : مردم و جامعه به عنوان يكي از ذي نفعان انجمن به شمار مي آيند و انجمن در ارتباط با آن ها خود را مسئول دانسته و سعي به جلب رضايت كامل ايشان مي نمايد و در اين راستا به موارد زير توجه پيوسته دارد:

رعایت ارزش ها ، باورها و اعتقادات افراد جامعه ، رعایت قوانین ، مقررات و استانداردها ، اشتغال‌زایی و كار آفريني در جامعه ، ارایه خدمات و محصولات علمي و كاربردي متنوع و باکیفیت بالا در اسرع زمان .


توجه به  اعضا : عضاي انجمن به عنوان سرمايه هاي ارزشمند آن به حساب آمده و مهمترين عامل در ايجاد شايستگي ممتاز براي انجمن مي باشند لذا سعي و تلاش مي گردد به منظور یادگیری ، رشد و تأمین رضایت آنان فرآیندها و سیستم های مورد نیاز طراحی و به اجرا در‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *