غلامرضا مصباحی مقدم:پیاده سازی اقتصاد مقاومتی حرکت انقلابی در حوزه اقتصادی است

غلامرضا مصباحی مقدم:پیاده سازی اقتصاد مقاومتی حرکت انقلابی در حوزه اقتصادی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا،  علامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،  در برنامه چوب خط شبکه افق، از تشکیل اولین نشست دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام در  اول مهرماه سال‌جاری خبر داد و گفت: جلسه اول در مورد جمع‌بندی مصوبات قبلی و اصلاح آئین‌نامه‌ها است.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حوزه اقتصاد انقلابی عمل کردن یعنی عمل کردن بر اساس اسناد بالا دستی که ابلاغ شده است و اکنون عمده این سیاستها حول محور اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان اینکه علاوه بر سیاست اقتصاد مقاومتی که امروزه دارای اهمیت است، مسئله پیاده سازی سیاستهای ابلاغی زمینه  اصل 44 قانون اساسی نیز باید اجرایی شود، گفت: اگر بخواهیم رویکرد مجمع انقلابی باشد باید  به ظرفیتهای داخلی توجه کنیم و به به فکر رونق تولید در کشور باشیم.
وی گفت:توجه به ایجاد اشتغال،کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و کاهش واردات بی‌رویه‌ای که نمونه داخلی آن در داخل وجود دارد باید  از اولویتهای اقتصادی مجمع در دوره جدید باید باشد و این رویکرد انقلابی مجمع در حوزه اقتصادی است.
مصباحی مقدم در مورد وظیفه نظارتی مجمع تشخیص گفت: وظیفه نظارت بر سه قوه برای اجرای سیاستهای ابلاغی وظیفه‌ای است که از قبل بر عهده مجمع بوده است که در حکم جدید مقام معظم رهبری نیز مجدد بر آن به جهت اهمیت آن تأکید شده است و برای آن باید چارچوب و شاخص‌هایی مدلسازی شود تا مجمع بتواند مجمع در دوره جدید این وظیفه را به نحو احسن انجام دهد و بر اساس آن عملکرد سه قوه را ارزیابی کند و گزارش آن را به مقام معظم رهبری بدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *