تبدیل ریال به تومان به معرکه‌گیری نیاز ندارد

تبدیل ریال به تومان به معرکه‌گیری نیاز ندارد

عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با فارس:
تبدیل ریال به تومان به معرکه‌گیری نیاز ندارد/ حذف صفر از واحد پولی پله‌ای انجام شود

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه تبدیل ریال به تومان به معرکه‌گیری نیاز ندارد، گفت: حذف صفر از واحد پولی باید پله‌ای انجام شود.
عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در شهرری درباره خیز دولت برای تبدیل ریال به تومان اظهار کرد: حذف صفرها از پول ملی منافع و هزینه‌هایی را به همراه دارد.
وی با تأکید بر اینکه حذف ریال و در مجموع تبدیل ریال به تومان نیاز به معرکه‌گیری ندارد، تصریح کرد: اکنون جریان معاملات روزانه در کشور با تومان انجام می‌شود و با ریال عملا معامله و کاری انجام نمی‌شود و اگر دولت در این راستا دنبال معرکه‌گیری باشد، حاشیه‌سازی خواهد کرد.
کارشناس مسائل اقتصادی کشورمان با اشاره به اینکه دولت در جریان تبدیل ریال به تومان باید به مرور زمان پول‌های جدید را وارد بازار کند، اضافه کرد: این پول‌ها با علایم و ضرب متنوع با تومان وارد بازار شود و نباید پول‌های قبل را جمع و ابطال کنند تا هیچ موج منفی ایجاد نشود.
شیخی با بیان اینکه حذف صفر و تبدیل ریال به تومان باید پله‌ای انجام شود، تصریح کرد: دولت باید از این فرصت برای زمینه‌سازی فرهنگی و پذیرش پول‌های جدید انجام شود و انواع اسکناس باید داشته باشیم.
این اقتصاددان با تأکید بر اینکه تعداد اسکناس‌های ما در هر فاز با معادلات ریز و درشت در 11 یا 12 مقیاس پولی در بازار معامله می‌شود، اضافه کرد: مجبوریم همچنان این تعداد اسکناس را چاپ کنیم.
وی در پایان با اشاره به اینکه تبدیل ریال به اسکناس تغییری در هزینه ضرب و چاپ پول ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: امیدواریم این اقدام مایه خیرات و برکات باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *